top of page

Výlet do Prahy na Svět knihy

24.5. jsme se po delší pauze vydali na výlet vlakem do hlavního města Prahy. Hlavní cílem byla výstava věnovaná knihám, literatuře a všem, kteří rádi čtou.

Svět knihy na Výstavišti v Holešovicích.

Náš výlet začal již ráno v 5:15 hodin na nádraží v České Skalici. Cestou vlakem se děti učily např. skládat Rubikovu kostku.

Jako první a tradiční byla návštěva sochy sira Nicolase Wintona na prvním nástupišti Hlavního nádraží v Praze. Zde se naše skupinka fotila a děti poslouchaly životní příběh sira Nicolase Wintona. Pozorovala nás paní, cizinka...Přišla k nám a ukazovala fotografie a vysvětlovala , že je dcerou jednoho z dětí, které tento člověk zachránil tzv. Wintonovo dítě. Fotografie přímo se sirem Wintonem... Paní se s námi fotografovala a byla velmi dojata zájmem našich dětí o příběh.

Pak jsme navštívili Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze, kde pro nás byla připravena interaktivní hra.

A pak Svět knihy a zde mnoho knih a mnoho zážitků....

Unaveni s knihami v batůžku jsme dojeli zpět domů a cestou se těšili na další výlet do Prahy.

Tak příští rok.


Knihovna Vrchoviny, Horáková Ludmila


fotografie z akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii: https://eu.zonerama.com/Vrchoviny/Album/11591038

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Provoz knihovny zachován

I v průběhu rekonstrukce kruhového objezdu zůstává vrchovinská knihovna pro veřejnost otevřena jako obvykle, každé úterý od 16 do 20 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Kladení věnců 7. 5. 2024 - FOTOGRAFIE

V úterý 7. 5. 2024 se od 19.30 hodin konalo u vrchovinské hasičárny kladení věnců k příležitosti výročí ukončení druhé světové války. Fotografie z akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii: https:

Vrchovinská knihovna na pohádkové cestě

V sobotu 25. 5. 2024 se ve Václavicích konala pohádková cesta. Za vrchovinskou knihovnu tam vyrazily na pomoc s organizací Ludmila Horáková, Nikola Martinková, Zuzana a Pavla Suchánková a Daniela Zaňk

Comments


Nejnovější příspěvky
Archiv
bottom of page