Ohlédnutí za Nocí s Andersenem 2026
- před 5 hodinami
- Minut čtení: 1
Letošní Noc s Andersenem proběhla z pátku 27. března na sobotu 28. března. Po příchodu dětí je čekalo uvítání a následné zasvěcení do tématu, které letos bylo Mickey Mouse a jeho Klubík. Následně děti čekala pohádková stezka, ta se skládala celkem z šesti stanovišť.
Na prvním stanovišti si děti zaházely s balónky, aby se trochu zahřály a rozhýbaly. Druhé stanoviště bylo na procvičení paměti, čekalo je zde skládání pohádkového puzzle a také zapamatování pořadí naskládaných víček. Třetí stanoviště obsahovalo aktivitu zvanou Kimova hra, jedná se o zapamatování předmětů v časovém úseku, jejich následném zakrytí a děti poté mají jmenovat předměty které si zapamatovaly. Čtvrté stanoviště obsahovalo stříkání vodou na plechovky. Na pátém stanovišti měly děti za úkol přenášet vajíčka na lžících. A na posledním stanovišti měly za úkol děti rozluštit tajenku.
Poté co všechny skupinky dokončily pohádkovou cestu jsme se sešli v hasičárně, kde na nás čekala spousta palačinek. A když děti měly plná bříška zahrály jsme si „Rybičky, rybičky, rybáři jedou“ a rychlou hru „Na molekuly“ a čekalo nás následně objevení pokladu. Mladší děti se přesunuly do knihovny, kde je čekalo přespání a další aktivita byla pro starší děti, tedy spíše mládež. Přesunuli jsme se nad Vrchoviny, kde jsme si zahráli „na obchodníky“, jako další aktivitu měli stezku. Stezka plná svítících tyčinek a svíček je zavedla až k místu, kde je čekalo občerstvení a opékání marshmallownů. Poté jsme se vrátili do hasičárny, kde děti přespaly. [upraveno]


Komentáře